Lajmet

Apple konfirmon aktivitetin e prezantimit të iPhone 8 më 12 Shtator

Publikuar , 31 Gusht 2017
0
Krahas iPhone 7S dhe 7S Plus, kompania do të prezantojë një iPhone me ekran pa skaje i cili quhet iPhone 8. Apple konfirmon aktivitetin e prezantimit të iPhone 8 më 12 Shtator Photo Source: Apple

Apple dërgoi ditën e sotme ftesat e evenimentit tradicional të Shtatorit i cili do të mbahet në datën 12 të këtij muaji.

Gjatë aktivitetit pritet prezantimi i iPhone të ardhshëm shoqëruar nga përditësime të Apple Watch, Apple TV dhe iOS.

Pas muaj spekulime rreth tre modeleve iPhone, më 12 Shtator Apple do ti japë fund kësaj sage. Raporti më i fundit që vjen nga Bloomberg flet për një ekran OLED, kamër 3D që skanon fytyrën dhe eliminimin e butonit të vetëm fizik të iPhone. (http://bit.ly/2wlt3We)

Krahas iPhone 7S dhe 7S Plus, kompania do të prezantojë një iPhone me ekran pa skaje i cili quhet iPhone 8.

Gjithashtu sipas disa raportimeve të tjera ora inteligjente e re e Apple do të funksionojë tani e tutje pa pasur nevojë për iPhone, që do të thotë se ka konektivitet celular.

Vetë ftesa për në aktivitetin e 12 Shtatorit nuk zbulon shumë detaje. Thjeshtë shkruan “Le të takohemi në vendin tonë.” Aktiviteti mbahet në teatrin Steve Jobs në kampusin e ri të Apple. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Apple shet më shumë orë se mbarë industria Zvicerane