Lajmet

Apple lançon një përditësim kritik sigurie

Nga: PCWorld
Publikuar , 26 Mars 2021
Sipas Apple ky version sjell një përditësim sigurie shumë të nevojshëm që duhet instaluar nga të gjithë përdoruesit. Apple lançon një përditësim kritik sigurie

Apple ditën e sotme lançoi iOS dhe iPadOS 14.4.2 me disa përditësime sigurie tre javë pas debutimit të iOS dhe iPadOS 14.4.1.

Ky version normalisht shkarkohet falas si të gjitha versionet e tjera dhe përdoruesit mund ta shkarkojnë duke shkuar në Settings > General > Software Update.

Sipas Apple ky version sjell një përditësim sigurie shumë të nevojshëm që duhet instaluar nga të gjithë përdoruesit. Një raport sigurie thotë se po përdoret në mënyrë aktive nga hakerët.

Apple gjithashtu ka lançuar përditësime në iOS and iPadOS 12.5.2 për modelet e vjetra. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Bitcoin kalon 35 mijë dollarët