Harduer

Apple mund të humbasë 1.6 miliardë dollarë për emrin “iPad”

Publikuar , 10 Shkurt 2012
0
Apple mund të humbasë 1.6 miliardë dollarë për emrin “iPad”

Sipas raporteve, Apple në fillim e kishte blerë markën tregtare nga ndërmarrje për 55,000 dollarë, por procesi gjyqësor thotë që marrëveshje nuk përfshinte të drejtat për ta përdorur fjalën “iPad” në Kinë.

Gjykatat kineze tashmë janë pro ndërmarrjes Proview, por Apple ka kërkuar të bëhet shqyrtimi i vendimit.

Xiao Caiyuan, i cili është avokati i ndërmarrjes kineze, beson që ndërmarrja Apple do ta humbasë këtë çështje dhe shtoi: “Ne jemi përgatitur mirë për një betejë të gjatë ligjore.”/pcworldalbanian

LEXO EDHE:  Prezantohet çipi kompjuterik më i madh në botë

Lajmet e fundit>