Vëzhgim

Apple paditë Samsung-un

Publikuar , 19 Prill 2011
0
Apple paditë Samsung-un

“Në vend të zbulojnë dhe zhvillojnë teknologjinë e vete dhe një stil unik Samsung për celularët dhe tabletët, Samsung ka vendosur që të kopjojë teknologjinë e Apple, ndërfaqen dhe stilin inovativ në këto produkte që shkelin të drejtat autoriale” thuhet në ankesën e parë nga Wall Street Journal.

Sipas ankesës, ndërfaqja “TouchWiz” bënë renditjen e ikonave në një formë ngjason Apple, dhe këtë gjë e kanë thënë se zyrtarë të Ars Technica të cilët pranojnë se TouchWiz ka një linjë të madhe ngjashmërie me iOS. Shpejtë pritet që edhe Samsung të godas me një tjetër padi kundër Apple, por rreth kësaj do t’ju njoftojmë në ditët në vazhdim. /pcworldalbanian

LEXO EDHE:  Aplikacioni YouTube për Apple TV ndërmori një tjetër hap në drejtimin e gabuar

Lajmet e fundit>