Lajmet

Apple përditëson OS X Maverics në versionin 10.9.3

Publikuar , 16 Maj 2014
0
Apple përditëson OS X Maverics në versionin 10.9.3

Mac-OS-X-Mavericks-LogoApple ka përditësuar OS X Maverics në versionin 10.9.3, duke shtuar një support të ri për ekranet 4K për produkte e fundit si 2013 Mac Pro dhe Macbook Pro 15 inç Retina, si dhe ri prezanton mundësinë për të sinkronizuar kalendarin dhe kontaktet së bashku mes një pajisje iOS dhe Mac përmes një lidhje me USB.

Lëshimi më i fundit gjithashtu i adresohet VPN, Font Book, të dhënave server të SMB, direktorive të rrjetit, profileve të konfigurimit dhe grupeve aktive të direktorive. Apple herën e fundit që përditësoi sistemin operativ ishte versioni 10.9.2, i cili përfshinte një rregullim kritik në SSL si dhe rregullimin e audio-s së Facetime dhe bllokimet që ndodhin me iMessage. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Komanda Kibernetike Amerikane paralajmëron një sulm kibernetik që po ndodh në Outlook

Tags >

AppleOS X
Lajmet e fundit>