Lajmet

Apple rikthen faqen e sigurisë iForgot

Mar 24 2013
0 Shpërndarje
Apple rikthen faqen e sigurisë iForgot

AppleApple ka instaluar iForgot, faqen e shuarjes së fjalëkalimit si pasojë e zgjidhjes së problemeve të sigurisë.

Krisja që ndodhi që përfshiu ditën e ditëlindjes lidhur me identifikuesin e Apple dhe u kopjuan në një URL të modifikuar, Apple e mbylli shërbimin dhe deklaroi se do ta hetonte ngjarjen.

iForgot u rikthye dhe iMore ka konfirmuar që çështja është zgjidhur.

Apple këtë javë përfshiu dy nivele të reja të autentifikimit për identifikuesit e regjistrimeve në Apple, dhe kjo çarje e sigurisë është një paralajmërim që juve duhet ta instaloni dhe ti integroni këto politika sigurie që Apple ofron.

Shërbime të tjera që përfshijnë ne nivele të dyfishta autentifikimi përfshijnë Google, Facebook dhe Dropbox. (PCWorld Albanian)

Tags >

Apple
Lajmet e fundit>