Biznes

Apple rrit çmimet në App Store për pesë shtete

Publikuar , 01 Prill 2014
0
Apple rrit çmimet në App Store për pesë shtete

app-store-786x305Apple është duke e rritur çmimin e aplikacioneve dhe përmbajtjeve të iOS-it në dyqanin e aplikacioneve për pesë shtete, pasi kompania iu dërgoi zhvilluesve e-maile duke shpjeguar ndryshimet. Kjo rritje po ndodh për shkak të ndryshimit të vlerave të shkëmbimit.

Nga 1 prilli, konsumatorët që bëjnë blerje në App Store duke përdorur dollarin australian, rupin indian, rupian indoneziane, lirën turke apo randin jug-afrikan do t’i shohin çmimet e rritura, ndonëse Apple nuk deklaron saktësisht se për sa do të jenë më të shtrenjta. Sidoqoftë, nuk është lajm i keq

. “Çmimet e blerjeve me pakicë për shekel-ët e rinj të Izraelit dhe disa lidhës të çmimit për dollarin e Zelandës së Re do të ulen,” shpjegon Apple. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Shitjet e smartfonëve bien por të Samsung dhe Huawei rriten

Lajmet e fundit>