Lajmet

Apple sjell MacBook Pro 16-inç në Shtator

PCWorld Albanian Nga: PCWorld Albanian
Publikuar , 24 Qershor 2019
0
Apple sjell MacBook Pro 16-inç në Shtator

MacBook Pro 16-inç i shumëpërfolur do të zbulohet në Shtator, sipas Forbes.

Laptopi i ridizajnuar thuhet se do të përdorë panelin LCD nga LG Display me një rezolucion 3072×1920, e cila është më shumë se gjenerata aktuale që po largohet, 15-inç me rezolucion 2880×1800. Modeli 16-inç do të ketë gjithashtu një CPU.

Apple ka përditësuar linjën e laptopit muajin e kaluar, duke shtuar më shumë procesorë dhe një tjetër ndryshim në dizajnin e tastierës.

Lin gjithashtu mendon se MacBook Air dhe MacBook Pro 13-inç do të pësojnë disa përditësime në procesor deri në muajin Shtator.

Nuk kemi diçka për të thënë për MacBook Pro 12-inç, i cili nuk ka pasur ndonjë ndryshim për më shumë se dy vite.

LEXO EDHE:  Përditësim i fundit i Windows 10-ës dhimbje koke për përdoruesit

Lajmet e fundit>