Harduer

Apple do të prezantojë risitë në konferencën vjetore në qershor

Publikuar , 14 Mars 2018
0
Pajisja është shumë e thjeshtë, lidhet me telefonin dhe menaxhohet nga një aplikacion. Mat tensionin e gjakut duke përdorur mollëzat e gishtit. Apple do të prezantojë risitë në konferencën vjetore në qershor

Konferenca vjetore e Apple do të mbahet në qershor të këtij viti. Apple planifikon të kthehet në San Jose përsëri në 2018, në 4 qershor. Zhvilluesit mund të aplikojnë për bileta tani më 22 mars përmes faqes së konferencës së Apple, dhe biletat do të jepen rastësisht deri më 23 mars.

Ngjarja e vitit të kaluar u mbush me lajme, duke përfshirë HomePod, një iMac Pro i ri, një iOS 11, një iPad Pro 10.5-inç, macOS High Sierra, watchOS 4 dhe ARKit.

Këtë vit presim të dëgjojmë më shumë për të ardhmen e macOS dhe iOS, dhe me shumë mundësi do të shohim iPad dhe MacBook të lirë që kanë qenë të përfolur kohët e fundit.

iOS 12 mund të jetë në fokus  më të madh këtë vit.

Përqëndrimi padyshim do të jetë në të ardhmen e iOS dhe në veçanti iOS 12. Apple do të fokusohet në besueshmërinë dhe performancën e iOS 12 në lidhje me veçoritë e reja. Apple po lançon aplikacione të reja për iPhone, iPad dhe Mac. Bloomberg gjithashtu njoftoi se Apple do të sjellë Animoji në iPad, falë një modeli të ri të tabletës që ka kamerën me Face ID.

IOS 12 për iPad thuhet gjithashtu se përfshin skeda brenda aplikacioneve, por përditësimet më të rëndësishme të softuerit nuk do të vijnë për tabletat e Apple deri vitin e ardhshëm.

Apple gjithashtu po ridizajnon ekranin për iOS në 2019. Nëse Apple ndjek planet e zakonshme në konferencën vjetore atëherë një preview i iOS 12 mund të vihet në dispozicion për zhvilluesit në Qershor. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Apple zbulon aksidentalisht gjeneratën e pestë të orës inteligjente

Tags >

Apple