Harduer

Apple Watch 7 ka një teknologji të re ekranit

Nga: PCWorld
Publikuar , 22 Tetor 2021
Ky veprim është i pazakontë për Apple ndërsa ndryshimi i teknologjisë së ekranit mund të ketë shkaktuar vonesa prodhimi. Apple Watch 7 ka një teknologji të re ekranit

iFixit ka vendosur të hyjë në brendësi të Apple Watch Series 7 dhe gjeti se pavarësisht në pamje të jashtme ndryshimet janë minimale, në brendësi ka ndryshime të mëdha.

Dallimi më i madh me gjeneratën e kaluar është ekrani më i madh ndërsa iFixit zbuloi se ka një panel OLED aplikuar në iPhone 13.

Ky veprim është i pazakontë për Apple ndërsa ndryshimi i teknologjisë së ekranit mund të ketë shkaktuar vonesa prodhimi.

Kur gjiganti i teknologjisë prezantoi Series 7 në Shtator nuk kishte një datë konkrete debutimi. iFixit zbuloi se bateria gjithashtu është më e madhe sesa modeli i kaluar por që nuk është përkthyer në jetëgjatësi më të lartë baterie mbase për shkak të ekranit më të madh.

Çmontimin e plotë të orës mund ta shikoni në uebsajtin e iFixit. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Sistemi operativ macOS Monterey nxjerrë jashtë funksioni modelet e fundit Mac

Tags >

Apple