Vëzhgim

Apple WWDC 2011, do të sjellë iCloud, iOS 5 dhe Mac OS X Lion

Publikuar , 31 Maj 2011
0
Apple WWDC 2011, do të sjellë iCloud, iOS 5 dhe Mac OS X Lion

Apple po e përshkruan shërbimin e ri iCloud si ofertën e ardhshme për shërbime cloud të Apple, e cila në fakt ende mbetet e mangët sa i përket detajeve por sipas të gjitha gjasave gjatë konferencës ne do të arrijmë të mësojmë më shumë dhe t’ju ofrojmë detaje tjera. 

Gjithashtu në kuadër të WWDC 2011 do të paraqitet edhe gjenerata e tetë e Mac OS X, Lion; pastaj iOS 5 që është versioni më i fundit i sistemit operativ të avancuar mobil të Apple që fuqizon iPhone, iPad, dhe iPod Touch, si dhe disa gjëra tjera. /pcworldalbanian

LEXO EDHE:  OnePlus 7T: Nëse po kërkoni ekselencë por pa shpenzuar shumë ky është telefoni për tu blerë