Lajmet

Apple zbulon aplikacionet më të shkarkuara të vitit

Publikuar , 08 Dhjetor 2017
0
Snapchat, që ka qenë aplikacioni më i shkarkuar i vitit 2017, ka rënë në vendin e dytë, duke i lënë vendin e parë Bitmoji-t. Apple zbulon aplikacionet më të shkarkuara të vitit

Apple prezantoi aplikacionet dhe lojërat më të mira të 2017-ës. Apple tha se aplikacioni i vitit në iPhone është Calm, një aplikacion meditimi dhe gjurmi ndërsa Splintter Critters është loja e 2017-ës për iPhone.

Për iPad Apple ka përzgjedhur Affinity Photo ndërsa The Witness si lojën e vitit.

Apple gjithashtu ka publikuar listën e top aplikacioneve falas dhe me pagesë. Aplikacionet më të shkarkuara janë Bitmoji, Snapchat, Youtube, Messenger, Instagram dhe Facebook.

Super Mario Run është loja më e shkarkuar ndjekur nga 8 Ball Pool, Snake VS Block, Ballz, Word Cookies dhe Subway Surfers.

Kjo është lista e 10 aplikacioneve më të shkarkuara të vitit:

 1. Bitmoji
 2. Snapchat
 3. YouTube
 4. Messenger
 5. Instagram
 6. Facebook
 7. Google Maps
 8. Netflix
 9. Spotify
 10. Uber

Kjo është lista e 10 lojërave më të shkarkuara të vitit:

 1. Super Mario Run
 2. 8 Ball Pool
 3. Snake vs Block
 4. Ballz
 5. Word Cookies
 6. Subway Surfers
 7. Episode ft. Pitch Perfect™
 8. Rolling Sky
 9. Block! Hexa Puzzle
 10. Paper.io
LEXO EDHE:  Një fabrikë alumini e periudhës Sovjetike shndërrohet në minierën më të madhe të kriptomonedhave në Rusi