Lajmet

Apple zbulon Top aplikacionet e të gjitha kohërave

Publikuar , 13 Maj 2013
0
Apple zbulon Top aplikacionet e të gjitha kohërave

appleEdhe pak kohë e ndan Apple nga arritja e 50 miliardë shkarkimeve të aplikacioneve të saj në App Store.

Për të festuar këtë sukses, kompania, e cila e ka lançuar App Store rreth 5 vjet më parë, jo vetëm që do të ofrojë një dhuratë prej 10 000 $ për t’u shpenzuar në dyqanin e vet online, por njëkohësisht ka bërë publike edhe një listë me Top aplikacionet e të gjitha kohërave për iPhone dhe iPad.

Lista është e ndarë në disa kategori. Së pari sipas modelit të pajisjes për të cilën janë përshtatur aplikacionet dhe më pas nëse ato janë me apo pa pagesë.

Top 25 aplikacionet me pagesë për iPhone

1. Angry Birds

2. Fruit Ninja

3. Doodle Jump

4. Cut the Rope

5. Angry Birds Seasons

6. WhatsApp Messenger

7. Camera+

8. Words With Friends iphone apps1

9. Tiny Wings

10. Angry Birds Space

11. Pocket God

12. Plants vs. Zombies

13. The Game of Life Classic Edition

14. The Moron Test

15. Where’s My Water?

16. Draw Something

17. Monopoly

18. Angry Birds Star Wars

19. MotionX GPS Drive

20. Skee-Ball

21. Scrabble

22. UNO

23. Minecraft – Pocket Edition

24. Color Splash

25. The Sims 3

Top 25 aplikacionet pa pagesë për iPhone

26. Facebook

27. Pandora Radio

28. Instagram

29. YouTube iphone apps2

30. Skype

31. Words With Friends Free

32. The Weather Channel

33. Twitter

34. Temple Run

35. Google Search

36. Netflix

37. Shazam

38. Angry Birds Free

39. Draw Something Free

40. Flashlight Ⓞ

41. Facebook Messenger

42. Google Earth

43. Fruit Ninja Free

44. iHeartRadio

LEXO EDHE:  Microsoft rifreskon Surface Book 2 me procesorët e gjeneratës së 8-të Intel

45. Movies by Flixster, with Rotten Tomatoes

46. Bump

47. eBay

48. PAC-MAN Lite

49. Groupon

50. Google Maps

Top 25 aplikacionet me pagesë për iPad

51. Pages

52. Angry Birds HD

53. Angry Birds Seasons HD

54. Where’s My Water?

55. Fruit Ninja HD ipad apps free

56. Angry Birds Space HD

57. GarageBand

58. Words With Friends HD

59. Cut the Rope HD

60. Keynote

61. Numbers

62. Angry Birds Star Wars HD

63. GoodReader for iPad

64. Scrabble HD for iPad

65. Minecraft – Pocket Edition

66. Plants vs. Zombies HD

67. Notability

68. Monopoly for iPad

69. Quickoffice Pro HD

70. Star Walk HD

71. Draw Something

72. iMovie

73. iPhoto

74. Where’s My Perry?

75. Bad Piggies HD

Top 25 aplikacionet pa pagesë për iPad

76. Skype for iPad

77. The Weather Channel for iPad

78. Netflix

79. Angry Birds HD Free

80. Kindle

81. Facebook

82. Pandora Radio ipad apps 1

83. Calculator for iPad Free

84. Fruit Ninja HD Free

85. Words With Friends HD Free

86. Google Earth

87. ABC Player

88. Calculator Pro for iPad Free

89. Temple Run

90. YouTube

91. eBay for iPad

92. CNN App for iPad

93. Dropbox

94. Adobe Reader

95. Twitter

96. Solitaire

97. NYTimes for iPad

98. Temple Run 2

99. Hulu Plus

100. Draw Something Free (PCWorld Albanian)

Tags >

Apple
Lajmet e fundit>