Siguri

Apple iTunes sërish sulmohet nga hakerët

Publikuar , 13 Korrik 2010
0
Apple iTunes sërish sulmohet nga hakerët

Këta kanë tentuar të përfitojnë renditje në pozitat më të larta për aplikacionet e tyre në Apple App Store duke hakuar llogaritë e përdoruesve të iTunes.

Një përodures i iTunes me emrin Harper Reed, ka raportuar se llogaria e tij është sulmuar dhe 34 aplikacione WiiSHI janë blerë nga llogaria e tij, duke kapur vlerën totale prej 168.99 dollarë.

Megjithëse Apple tani ka numër të rritur të frekuencave të kërkesave CCV tek iTunes si kundërpërgjigje , kompania ka hedhur poshtë mundësinë se serverët e saj të iTunes janë sulmuar, por asnjë alternativë tjetër nuk është bërë e ditur.

LEXO EDHE:  900 milionë përdorues të iPhone janë në rrezik dhe Apple nuk ka bërë asgjë