Harduer

Asgjë për tu shqetësuar për ekranin e kuqërremtë të Galaxy S8-ës sipas Consumer Reports

Publikuar , 24 Prill 2017
0
Ndërsa Samsung premtoi një zgjidhje përmes një përditësimi, Consumer Reports testoi tetë modele të telefonit duke ofruar informacion të vyer rreth çështjes. Asgjë për tu shqetësuar për ekranin e kuqërremtë të Galaxy S8-ës sipas Consumer Reports Photo Source: IDG

Një javë më parë u raportua se disa modele Galaxy s8 dhe S8 Plus kishin probleme me ekranin i cili karakterizohej nga një ngjyrë e kuqërremtë e pazakontë.

Ndërsa Samsung premtoi një zgjidhje përmes një përditësimi, Consumer Reports testoi tetë modele të telefonit duke ofruar informacion të vyer rreth çështjes.

Katër nga tetë pajisje të testuara kishin ekranin me ngjyrën e kuqërremtë. Më pas Consumer Reports krahasoi dy pajisje, një me ngjyrën e kuqërremtë dhe tjetrën pa të duke treguar një imazh në secilin prej tyre.

Konkluzioni: lehtësisht mund të dallohen nga njëri tjetri por ekrani me këtë ngjyrë nuk është aq shqetësues. Samsung thoshte se e gjitha ishte një problem me kalibrimin e ngjyrave.

Megjithatë të blesh një telefon nga një markë me reputacion dhe të shikosh ekranin në ngjyrë të pazakontë, nuk është diçka që secili prej jush do dëshironte ta shikonte, edhe pse diferenca nuk është aq e dukshme siç shprehet Consumer Reports. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Facebook mbyll 212 llogari dhe faqe në Kosovë dhe Maqedoni me 685 mijë ndjekës

Lajmet e fundit>