Blog

Asistenti dixhital Siri ndëpren konferencën për shtyp në Shtëpinë e Bardhë

Publikuar , 13 Shtator 2015
0
Asistenti dixhital Siri ndëpren konferencën për shtyp në Shtëpinë e Bardhë

UntitledAsistenti dixhital i Apple prezent në iPad dhe iPhone ndërpreu një pyetje drejtuar një zëdhënësi të Presidentit Amerikan Obama. Pyetja kishte të bënte me politikën që po ndiqet ndaj Iranit. E gjitha ndodhi gjatë një konference për shtyp ditën e enjte në Shtëpinë e Bardhë.

Siri u përgjigj pyetjes së një gazetari drejtuar Josh Earnest nëse Obama ishte i zhgënjyer që nuk gjeti mbështetjen e Republikanëve për marrëveshjen me Iranin. Siri tha: “Më fal. Nuk po e kuptoj se çfarë dëshiron që të ndryshojmë” (PCWorld Albanian)

[youtube id=”3EB7w7p7c1g”]

 

 

LEXO EDHE:  Mesazhi i Shkodra Digital Weekend për qytetin e Shkodrës: nëse nuk je online ti nuk ekziston