Lajmet

Asistenti i Google do të jetë në gjendje të bëjë telefonata dhe gjithashtu mund të rezervojë takime për ju

Publikuar , 17 Maj 2018
0
Sundar Pichai, CEO i Google tha se së shpejti do të rezervojë takimin tek mjeku me këtë shërbim. Asistenti i Google do të jetë në gjendje të bëjë telefonata dhe gjithashtu mund të rezervojë takime për ju

Në konferencën vjetore të zhvilluesve, Google zbuloi disa tipare të reja emocionuese. Me rritjen e digjitalizimit, AI është bërë aspekt jetik i jetës. Një aplikim i tillë i AI u njoftua në konferencën e zhvillueseve të Google, e cila është shumë interesante.

Teknologjia e quajtur Duplex me të cilën Asistenti i Google do të jetë në gjendje të bëjë telefonata dhe gjithashtu mund të caktojë takime për ju.

Gjatë diskutimit të I/O, Asistenti i Google thirri sallonin për të rezervuar një takim për një vajzë. Personi në anën tjetër të telefonit ishte i vërtetë dhe asistenti i Google rezervoi një takim për disa shërbime specifike.

Me Duplex, Google Asistent mund të rezervojë edhe një rezervim restoranti. Sundar Pichai, CEO i Google tha se së shpejti do të rezervojë takimin tek mjeku me këtë shërbim.

Gjatë fjalës kryesore, një zyrtar nga Google tha se Duplex i Google ende është vetëm një eksperiment dhe se ata së shpejti do të shtojnë më shumë për të. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Ja sesi të ruani një e-mail në Outlook në PDF