Harduer

Asus G73 – laptop për gejmerë

Publikuar , 11 Shkurt 2010
0
Asus G73 – laptop për gejmerë

Edhe pse është ende të quhet një produkt, si zgjidhja ideale e vitit, ka kaluar mjaft kohë e gjatë qysh prej se kemi parë diçka të tillë dhe të lirë. Pra bëhet fjalë për një laptop për lojëra por që mund të përballohet nga xhepi. I fundit që kënaqi gejmerët ishte me makinën e saj  P7811-FX

Keni parasysh ata që bateri me jetë të gjatë dhe performancë në rend të dytë, atëherë të mos kërkojë fare këtë produkt. Por nëse ju jeni rrugës për të kërkuar zëvendësim desktopi, atëherë lista e specifikave të G73 do të duhej të ju bëjë për vete.

Brenda 17.3 inçëshit gjeni një procesor quad-core Intel Core i7 720QM, pastaj 8GB RAM DDR3, grafikë ATI Mobility Radeon HD 5870 me 1GB frame bufer dhe HDD me kapacitet prej 500 GB në 7200 RPM.

G73 edhe krenohet me një rezolucion ekrani prej 1920 x 1080, DVD Burner, 4 porte USB, HDMI dhe VGA, një lexuesh kartelash 8-in-1, ueb kamerë 2.0 megapiksel, bateri 8 qelizore, dhe Windows 7 Home Premium 64-bit.

Gatshme për pjesën më të mirë? Asus G73 ofrohet në Newegg për 1.450 dollarë.

LEXO EDHE:  Microsoft prezanton gjeneratën e 7-të të Surface Pro

Lajmet e fundit>