Harduer

Asus Netbook 12 inç me Nvidia Ion

Publikuar , 21 Shtator 2009
0
Asus Netbook 12 inç me Nvidia Ion

Modeli i ri do të quhet Eee PC 1201n dhe një përkthim i ashpër i faqes së produktit jep shenja se do të përfshihet grafika e Nvidia Ion.

GPU-ja e ri që është pritur mjaft shumë do të duhej të ndihmonte me transmetim HD të materialeve, që është një ambient ku netbook-ët kanë probleme mjaft të mëdha. Përveç kësaj ai do të ketë procesor Intel N270, 2GB RAM dhe një ekran e rezolucion 1366 x 768 piksela që është më se standard për një netbook 12 inç.

Është e dukshme se çmimet e këtij produkti ende nuk dihen, megjithëse kemi parë konfigurime të ngjashme që do të paraqiten në tregjet e kompjuterëve për një çmim prej 275 euro.

LEXO EDHE:  Skaneri ultrasonik i Galaxy S10 "mundet" nga një këllëf prej silikoni