Harduer

Asus prezantoi dy anëtarët e rinj të familjes Zenfone 3, Laser dhe Max

Publikuar , 15 Korrik 2016
0
Asus prezantoi dy anëtarët e rinj të familjes Zenfone 3, Laser dhe Max

gsmarena_001Ditën e sotme familja Asus Zenfone 3 është bërë akoma më e madhe duke i uruar mirëseardhjen dy anëtarëve më rinj. Pas prezantimit të Zenfone 3, Zenfone 3 deluxe dhe Zenfone 3 Ultra, ka ardhur momenti për Zenfone 3 Laser dhe Zenfone 3 Max.

Dy telefonët e rinj zunë vend në një skenë speciale të një evenimentit të Asus mbajtur të Vietnam. Zenfone 3 Laser supozohet të jetë pasardhësi i Zenfone 2 Laser dhe vjen me gjeneratën e dytë të sistemit të autofokusit me lazer me shpejtësi 0.03 sekonda.

Kamera e tij karakterizohet nga një sensor Sony IMX214 me stabilizim optik dhe korrigjues ngjyrash. Zenfone 3 Laser përbëhet nga një trup metalik, ekran 5.5 inç 1080p, xham 2.5D, 4GB RAM, skaner të shenjave të gishtërinjve dhe trashëi prej 7.9 mm. Telefoni pritet të kushtojë afro 250 Euro.

Pa harruar Zenfone 3 Max, ky i fundit ka një bateri me kapacitet 4,100 mAh si një ndër komponentët që bie në sy menjëherë. Gjithashtu ka një trup metalik, ekran 5.2 inç IPS, 3GB RAM, 32GB memorje të bdrenshme dhe skaner të shenjave të gishtërinjve. Zenfone 3 Max do të kushtojë 180 Euro kur të dalë në shitje. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Shqipëria marrëveshje me SHBA për sigurinë e teknologjisë 5G

Tags >

asus