Lajmet

Audi integron Apple Music në modelet e reja

Nga: PCWorld
Publikuar , 19 Maj 2022
Sistemi dërgon një kod verifikimi në telefonët e përdoruesve që duhet ta vendosin tek sistemi i makinës. Audi integron Apple Music në modelet e reja

Pronarët e makinave Audi tashmë mund të dëgjojnë muzikë nga sistemet infotainment përmes Apple Music pa pasur nevojë të lidhin iPhone e tyre me Bluetooth apo USB.

Prodhuesi i makinave luksoze lançoi integrimin e Apple Music për pothuajse të gjitha modelet e fundit në Evropë, Amerikën e Veriut dhe Japoni duke filluar nga viti i prodhimit 2022.

Pasi të marrin aplikacionin në sistemet infotainment të makinët, përdoruesit duhet ta hapin duke ndjekur udhëzimit dhe përdorur Apple ID për të kyçur në Apple Music.

Sistemi dërgon një kod verifikimi në telefonët e tyre që duhet ta vendosin tek sistemi i makinës.

Makina Audi vinë me Apple CarPlay nga fabrika që prej 2015-ës në Evropë. Përmes CarPlay përdoruesit mund të lidhin telefonët e tyre me sistemet infotainment ku të marrin thirrje, dërgojnë e pranojnë mesazhe dhe së fundi të luajnë Apple Music. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Zyrtarët amerikanë dhe rusë do të diskutojnë sulmet kibernetike