Blog

Avatar 2 së shpejti me një datë debutimi

Publikuar , 24 Nëntor 2016
0
Avatar 2 së shpejti me një datë debutimi

3161351-avatarJames Cameron ka qenë duke folur për vazhdimin e Avatar për një kohë të gjatë tani, por ende nuk i është dhënë një datë debutimi. Ndërkohë që kjo mund të jetë çështja. Fox ka planifikuar një film nga kompania prodhimit të Cameron që mund të jetë vazhdimi i filmit të madh fantasiko-shkencor të tij të 2009.

Siç raporton afati i fundit, studioja ka vendosur datën 21 dhjetor, 2018 për filmin nga Lightstorm Entertainment të regjisorit. Avatar 2 thuhet se do të dalë në krishtlindjet e 2018 për disa kohë tani, dhe vetë Cameron ka folur për shpresat e tij që ta ketë gati në atë datë.

Në shtator, regjisori u pyet për filmin që vjen në 2018. “Ne ende nuk e kemi lëvizur këtë datë,” i tha ai Variety. “Gjëja më e rëndësishme për mua nuk është kur debuton filmi i parë por ritmi i sekuencës së debutimit. Unë dua që ato të debutojnë sa më afër njëri-tjetrit që të jetë e mundur.

“ Është takim vjetor që ne të paraqitemi për krishtlindje. Unë dua që të sigurohem që ne jemi të aftë që ta mbajmë këtë premtim.”

Herët këtë muaj, Cameron zbuloi se ai shpreson që ta bëjë Avatar 2 dhe tre filmat e mëparshëm në 3D pa syze.

Avatari i parë fitoi $2.7 miliard nëpër mbarë botën, duke e bëtë atë filmin më të suksesshëm ndonjëherë në aspektin e fitimeve. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Shitjet e smartfonëve bien por të Samsung dhe Huawei rriten

Tags >

Avatar
Lajmet e fundit>