Biznes

Bashkëthemeluesi i Twitter emërohet drejtor ekzekutiv

Publikuar , 28 Mars 2011
0
Bashkëthemeluesi i Twitter emërohet drejtor ekzekutiv

Dorsey, që ka bashkëthemeluarTwitter-in në vitin 2006 së bashku me Evan Williams dhe Biz Stone, dhe që shërbeu si CEO i parë deri në vitin 2008, do të bëhet drejtori ekzekutiv i kompanisë. Këtë gjë e ka konfirmuar edhe vet Twitter.

Sipas Twitter, Dorsey do të rikthehet në detyrat e tija të përditshme për të udhëhequr zhvillimin e produkteve, ndërsa do të vazhdojë të udhëheqë kompaninë e tij për pagesa mobile të cilën e ka themeluar në vitin 2009./pcworldalbanian

LEXO EDHE:  Google anulon konferencën e zhvilluesve I/O për shkak të koronavirusit