Lajmet

Bateria e Tesla Model S shpërtheu në flakë, makina shkatërrohet brenda 5 minutave

Publikuar , 19 Gusht 2016
0
Bateria e Tesla Model S shpërtheu në flakë, makina shkatërrohet brenda 5 minutave

_90818507_gettyimages-515729180Një Tesla Model S shpërtheu në flakë gjatë një testimi në jugperëndim të Francës. Katër njerëz ishin në makinë, duke përfshirë një punonjës të Tesla; ato të gjithë shpëtuan të sigurt para se makina të “shkatërrohej krejtësisht” brenda 5 minutave pasi kishte filluar zjarri.

Tesla konfirmoi aksidentin dhe tha se po punon me autoritet franceze për të përcaktuar se çfarë ndodhi me saktës, “dhe do të ndajë gjetjet e tyre sa më shpejt të jetë e mundur”. Një zyrtar i Tesla tha: “Nuk është dëmtuar kush. Mjeti mundësoi paralajmërime dhe pasagjerët ishin të aftë të  dilnin të sigurte nga mjeti.”

tesla-p90-d-in-flames-800x400

LEXO EDHE:  Tesla pushtohet nga optimizmit pas fitimit të papritur

Tags >

Tesla
Lajmet e fundit>