Lajmet

Battlefield 1 rikthen aksionin dhe skenarët e Luftës së Parë Botërore

Publikuar , 09 Maj 2016
0
Battlefield 1 rikthen aksionin dhe skenarët e Luftës së Parë Botërore

bf1_keyart_final_1920x1080-100660003-largeSipas disa spekulimeve të fundit, versioni i ardhshëm i video lojës Battlefield, do të titullohet Battlefield 1 dhe do të eksplorojnë disa prej skenarëve më të rëndësishëm të luftës së parë botërore.

Ditën e premte në zyrat qëndrore të EA, një ekip i publikimit të njohur PCWorld.com u njoh me versionin më të ri të lojës për afro një orë demostrim. Arabia, Alpet dhe fushat e Francës janë disa nga momentet më të rëndësishme të lojës.

battlefield1_reveal_01-100660000-largeMaska gazi, armë llogoresh dhe bajonetat janë të tjerë elementë kyç. Sigurisht që video loja do të përmbajë edhe një fushatë ku roli kryesor do të shpërndahen në mesin e disa personazheve.

Video loja del në shitje në muajin më 21 Tetor për masat dhe në 18 Tetor për të abonuarit në programet e aksesit të EA. (PCWorld Albanian)

Artikulli fillimisht është publikuar në GameWorld.al

[youtube id=”c7nRTF2SowQ”]

LEXO EDHE:  Facebook fajëson "problemin teknik" për përkthimin vulgar të emrit të Xi Jinping