Lajmet

Baza e përdoruesve të Instagram u rrit në 600 milion

Publikuar , 15 Dhjetor 2016
0
Baza e përdoruesve të Instagram u rrit në 600 milion

616f4f52d1726c96412d0c66184694ed3b43401eBaza e përdoruesve të Instagram u rrit në 600 milion bëri të ditur kompania mëmë Facebook ditën e sotme.

Aplikacioni i shpërndarjes së fotove shtoi 100 milion përdorues që nga muaji Qershor tha kompania në një postim në blog.

Që atëherë, rrjeti social lançoi një sërë veçorish të Snapchat si historitë, slidet me foto dhe video e shumë të tjera në Instagram duke rritur ndjeshëm popullaritetin.

Në Shtator Instagram përditësoi mjetet e sigurisë duke u dhënë përdoruesve më shumë kontroll mbi komentet e publikuara. Pritet që deri nga fundi i vitit, Instagram të gjenerojë afro 1.5 miliard dollar të ardhura për Facebook. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Google do të enkriptojë teknologjinë që do të zëvendësojë SMS

Tags >

Instagram