Lajmet

BeetleCam, pajisja ideale për fotografim në terren të egra

Publikuar , 21 Prill 2010
0
BeetleCam, pajisja ideale për fotografim në terren të egra

Me këtë rast ata kanë zgjedhur një zgjidhje ideale të quajtur BeetleCam që në mënyrë të sigurt i lejon ata t’i afrohen një numri të madh kafshëve, duke përfshirë elefant e luan me pak telashe.

BeetleCam është thjeshtë një kombinim i një Canon EOS 40D dhe një makine të vogël me katër rrota, dhe përmes së cilës ata kanë bërë me lehtësi një kamerë terreni që iu mundëson të kapin imazhe afër kafshëve të egra.

Kjo pajisje guerile nëse mund të quhet ashtu padyshim që i ka lehtësuar punën fotografëve që të kapin për së afërmi disa prej kafshëve më të egra në botë.

LEXO EDHE:  Zbulohet makina e parë elektrike e kategorisë SUV nga Volkswagen