Ja se si

Bëjeni laptopin të punojë siç duhet përmes këtyre këshillave

Publikuar , 22 Mars 2013
0
Bëjeni laptopin të punojë siç duhet përmes këtyre këshillave

Asus laptopLaptopi, ashtu si edhe shumë pajisje të tjera elektronike, ka një jetëgjatësi të caktuar. Do të vijë një kohë kur ai do të dalë jashtë përdorimit.

Por kjo nuk do të thotë se nuk duhet të kujdesemi për të. Duke kryer disa përkujdesje të vogla mund të arrijmë të zgjasim jetëgjatësinë e tij.

Videoja e mëposhtme nga Hack College ju tregon për një minutë se cilat janë disa marifete të vogla për ta bërë laptopin të punojë mirë edhe pas disa kohësh pasi e keni blerë.

Në të trajtohen disa këshilla për mirëfunksionimin e tij, për të zgjatur baterinë, për të mos e lejuar të nxehet gjatë përdorimit etj. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Ulen me 75% tarifat për shpikjet dhe sipërmarrjet

Tags >

laptop