Biznes

Beteja e brendeve: Rivalitetet më të mëdha të botës së biznesit (Infografik)

Publikuar , 31 Tetor 2015
0
Beteja e brendeve: Rivalitetet më të mëdha të botës së biznesit (Infografik)

BrandBattle-644x373Kur bëhet fjalë për biznes, ekzistojnë disa kompani që i kanë shpallur luftë njëra tjetrës për dekada me rradhë. Kjo sepse këto kompani kanë ritëm të njëjtë zhvillimi. Secilia prej tyre po lufton për të njëjtët konsumatorë dhe si rezultat të njëjtat para.

Po cilat janë rivalitetet më të njohura të botës së biznesit? Cili prej tyre ka fituar më shumë beteja? Infografiku i mëposhtëm zbulon disa nga betejat më të njohura si dhe fituesit e tyre. (PCWorld Albanian)glotech_business_07102015

LEXO EDHE:  Lajm i keq nga TikTok për përdoruesit që janë nën 16-vjeç