Blog

Bill Gates tregon arsyen pse përdor një telefon Android dhe jo Apple

Nga: PCWorld
Publikuar , 26 Shkurt 2021
Themeluesi i Clubhouse Paul Davison i cili ishte pjesë e bisedës për ca moment tha se një version Android është prioriteti numër 1 i kompanisë së tij. Bill Gates tregon arsyen pse përdor një telefon Android dhe jo Apple

Bashkëthemeluesi i Microsoft Bill Gates mori pjesë në takimin e tij të parë në Clubhouse, aplikacionin i cili ka shpërthyer në popullaritet së fundi.

Ai u intervistua nga gazetari Andrew Ross Sorkin dhe një prej pyetjeve që ju bë ishte se çfarë përdor Gates më shumë, iPhone apo një telefon Android.

“Në të vërtetë përdori një telefon Android” tha Gates. “Nganjëherë mbaj edhe iPhone me vete por zakonisht është Android telefoni i im.”

Sorkin e pyeti pse Android mbi iPhone? “Disa prodhues Android të lejojnë instalimin e softuerit të Microsoft paraprakisht dhe kjo e bën çdo gjë më të lehtë për mua,” tha Gates.

Themeluesi i Clubhouse Paul Davison i cili ishte pjesë e bisedës për ca momente tha se një version Android është prioriteti numër 1 i kompanisë së tij.

Gjatë një interviste tjetër në 2019-ën Gates pranoi humbjen e Microsoft përballë Android dhe konsideron atë si gabimin më të madh të gjitha kohërave. Në të vërtetë gjatë kësaj periudhe ishte Steve Ballmer CEO dhe jo Gates. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Radeon 6900 XT Liquid Edition është një kartë grafike me ftohje të lëngshme