Biznes

Bitcoin arrin vlerën më të lartë të të gjitha kohërave, këmbehet me 1,335 dollar

Publikuar , 28 Prill 2017
0
Në këtë moment që po shkruajmë këtë artikull një Bitcoin kërmbehet me 1334,79 dollar. Bitcoin arrin vlerën më të lartë të të gjitha kohërave, këmbehet me 1,335 dollar Photo Source: Bloomberg

Çmimi i një Bitcoini arriti kaloi kufirin e 1,300 dollarëve ditën e Enjte duke vendosur një rekord të ri për monedhën e cila u vlerësua mbrëmjen e kaluar me 1,330.72 dollar.

Në këtë moment që po shkruajmë këtë artikull një Bitcoin kërmbehet me 1334,79 dollar.

Kriptovaluta është rritur me 4.5% që nga filimi i javës dhe sipas CoinDesk vlera e saj shënoi është 1,306 dollar ditën e Enjte për të rënë në 1,300 dollar dhe rikthyer bujshëm në vlerat më të larta që nga ekzistenca e saj.

Një prej arsyeve të kësaj rritje është optimizmi i ngjallur pas njoftimit se autoritetet Amerikane janë duke rishikuar vendimin e refuzimit të Bitcoin në bursë.

Vetëm në gjashtë muajt e fundit vlera e monedhës është dyfishuar. Analistët besojnë se vlera e një Bitcoin do të kalojë 2,000 dollar e madje të godasë 3,000 dollar brenda fundit të vitit. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Vlera e monedha kriptografike e paprovuar thotë një prej bankave të mëdha

Lajmet e fundit>