Biznes

Bitcoin nuk ndalet, vijon rritja përtej 8,000 dollarëve

Publikuar , 25 Korrik 2018
0
Të Marten bitcoin u rrit më 6.33% duke kaluar kufirin e 8,000 dollarëve dhe tani duket se nuk do të ndalet. Bitcoin nuk ndalet, vijon rritja përtej 8,000 dollarëve

Bitcoin u ngjit deri në 8,300 dollarë të Marten për të prekur nivelin më të lartë të dy muajve të fundit.

Kjo rritje besohet se ka ardhur si rezultat i raportimeve pozitive nga Shtetet e Bashkuara ku përflitet për krijimin e hapësirave për monedhën kriptografike më popullore në botë.

Të Marten bitcoin u rrit më 6.33% duke kaluar kufirin e 8,000 dollarëve dhe tani duket se nuk do të ndalet.

Ethereum, monedha e dytë më e madhe në botë, u rrit së bashku me bitcoin. Rritja prej 4.79% e dërgoi monedhën në 470 dollarë. /CryptoWorld.al

LEXO EDHE:  Startupi i kriptomonedhave hakon vetveten për të shpëtuar fondet e përdoruesve

Lajmet e fundit>