Lajmet

BlackBerry përditëson BBM në BlackBerry 10 për shumë privatësi dhe kontroll

Publikuar , 11 Dhjetor 2015
0
BlackBerry përditëson BBM në BlackBerry 10 për shumë privatësi dhe kontroll

tech_blackberry2213__01__630x420BlackBerry ka përditësuar aplikacionin BlackBerry Messenger(BBM) në BlackBerry 10. Versioni i ri i aplikacionit sjell disa funksionalitete mjaft të rëndësishme ku ndër to mund të përmendim: kërkimin e kontakteve, bisedave, grupeve dhe kanaleve; pëlqimin e përmbajtjeve në furnizuesin e lajmeve; dërgimi dhe kërkimi i vendodhjes përmes Glympse.

Çfarë ka të re:

  1. Kërkimi i bisedave, kontakteve, grupeve dhe kanaleve
  2. Më shumë privatësi dhe kontroll: anulimin e dërgimit të fotove dhe mesazheve përfshi bisedat në grup
  3. Fshirja e mesazheve në telefon
  4. Kërkimi i vendodhjes së një kontakti përmes Glympse
  5. Pëlqimi i përmbajtjeve në furnizuesin e lajmeve
  6. Rregullime të gabimeve dhe përmirësime të performancës

Përditësimi tani është live përmes dyqanit të aplikacioneve BlackBerry World. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Edhe KOSTT me VALA

Tags >

BBM
Lajmet e fundit>