Harduer

Blackberry po përagtit një tablet të quajtur BlackPad

Publikuar , 04 Maj 2010
0
Blackberry po përagtit një tablet të quajtur BlackPad

Blackpad supozohet se do të jetë më i hollë dhe më i vogël se iPad, me një ekran 8.9 inç, dhe do të punojë me një sistem të plotë operativ Blackberry, dhe për momentin është duke u zhvilluar nga RIM.

Blackpad nuk pritet që të lansohet gjatë këtij viti, por detajet e para publike do të bëhen në WES 2011, thuhet në BBleaks.

Por mos harroni se tani për tani çdo gjë është ende pjesë e thashethemeve dhe spekulimeve.

Imazhi që po shihni është një shprehje artistike e një dizajneri, rreth asaj se si mund të duket BlackPad.

LEXO EDHE:  Vitin e ardhshëm MacBook do të ketë procesorë të prodhuar nga Apple