Harduer

BlackBerry Q10: Specifikimet zyrtare

Publikuar , 01 Shkurt 2013
0
BlackBerry Q10: Specifikimet zyrtare

Në prezantimin e sistemit operativ BlackBerry 10 dhe dy pajisjeve të reja munguan specifikimet e detajuara të modelit Q10, pra atij me tastierën QWERTY.

Supozojmë se për të gjithë adhuruesit e pajisjeve tradicionale BlackBerry, ky do të jetë më interesant se modeli Z10 i cili do të mundohet të konkurrojë pajisjet si iPhone dhe atyre të bazuar në Android.

Në vazhdim janë specifikimet zyrtare të modelit BlackBerry Q10. (PCWorld Albanian)

· Procesori: Dy bërthamësh 1.5GHz – Snapdragon S4 Plus

· Ekrani: 3.1”, SuperAMOLED, 720 x 720, 360 PPI, Touch On Lens

· Kamera: 8MP, autofokus, 1080p HD video, 2MP kamera e përparme me regjistrim 720p

· Memoria: 2GB RAM-a, 16 GB memorie të brendshme, microSD deri 64 GB

· WiFi: 802.11 a/b/g/n ・2.4/5GHz

· 4G, hotspot mobil

· Bateria: 2100 mAh

· Senzorët: Akcelerometri, Magnetometri, Proximity senzor, Ambient senzor

· Lidhja: NFC, microUSB, microHDMI-Out, Bluetooth 4.0

· Dimensionet: 119.6mm x 66.8mm x 10.3mmBlackBerry Q10

LEXO EDHE:  Huawei shpëton, ja vendimi i papritur i Trump