Harduer

BlackBerry Z10 i detajuar në video

Publikuar , 16 Janar 2013
0
BlackBerry Z10 i detajuar në video

BlackBerry Z10Më në fund mund të shohim detajet të BlackBerry Z10 . Dy javë para prezantimit zyrtar u shfaq një video me shfaqje të detajuar të BlackBerry Z10.

Në të mund të shohim pajisjen, d.m.th pamjen e saj nga të gjitha anët, por edhe ndërfaqen e tërë dhe mënyrën në të cilën funksionon sistemi i ri operativ BlackBerry 10.

Përndryshe, pajisja ka ekran 4,2 inç, procesor dy bërthamësh Cortex-A9 me fui 1,5 GHz, 2 GB RAM, 16 GB memorie të brendshme, ndërsa pesha e kësaj pajisje është 125 gram.

Videon mund ta ndiqni më poshtë. (PCWorld Albanian)

[youtube id=”lRw32eVaTlo”]

LEXO EDHE:  Analistët japin parashikimin se kur do të keni në duar një smartfon 5G