Lajmet

Bllokohet uebfaqja Apple Store pak orë para evenimentit të Apple

Publikuar , 09 Shtator 2015
0
Bllokohet uebfaqja Apple Store pak orë para evenimentit të Apple

screen-shot-2015-09-09-at-12-02-00Pak orë na ndajnë nga evenimenti i përvitshëm i Apple, ku do të prezantohen gjenerata e re e iPhone si dhe një iPad Pro. Mësohet se uebfaqja Apple Store ka pësuar një ndërprerje të papritur në orët e para të ditës së sotme. Edhe pse nuk presim që porositjet e produkteve të reja të fillojnë që sot, kjo faqe do të na sjellë në kohë reale detajet dhe specifikat e këtyre pajisjeve.

Ndoshta kjo ndërprerje ka ndodhur si pasojë e fluksit të madh të vizitorëve, aq më tepër që me ridizenjimin e Apple.com ku marrja e informacioni rreth produkteve dhe porositja e tyre janë vendosur në një seksion. Kjo ndoshta ka ndikuar në ngarkimin e uebfaqes. Aktualisht në qendër të faqes shfaqet mesazhi ‘We’ll be back’(Do të kthehemi). Shpresojmë që Apple ta rregullojë sa më shpejt këtë problem.  (PC World Albanian)

LEXO EDHE:  Robotët vrasës me inteligjencë artficiale do të "kontrollohen" nga njerëzit thonë Shtetet e Bashkuara

Lajmet e fundit>