Softuer

Bllokoni miun dhe tastierën me KeyFreeze

Publikuar , 16 Mars 2011
0
Bllokoni miun dhe tastierën me KeyFreeze

Ky softuer ka madhësinë prej 500KB dhe mund të instalohet mjaft lehtë. Ky instalim kryhet vetëm me një klikim dhe pasi të lëshohet softueri, ai mund të bllokojë prekjen e tasteve të tastierës dhe të miut, kështu që, nëse është duke ecur ndonjë proces në kompjuter dhe nuk keni dëshirë që të ndalet ky proces, atëherë ky proces do të vazhdojë të funksionojë, edhe pse ju keni ndaluar funksionimin e butonave (me përjashtim të tre butonave që do t’i përmendim në vijim).

Tri butonat që do të mund të ndalonin bllokimin e këtillë janë Ctrl+Alt+Delete. Pasi që janë jo edhe aq afër njëra tjetrës, mundësia që padashje t’i preknit këto tri susta është e vogël.

Sofuterin mund ta shkarkoni këtu./pcworldalbanian

LEXO EDHE:  Probleme sigurie në WhatsApp, hakerët mund të vjedhin mesazhet në fshehtësi

Lajmet e fundit>