Harduer

BMW do të prodhojë një version të ri të makinës elektrike i3 në 2017-tën

Publikuar , 28 Nëntor 2016
0
BMW do të prodhojë një version të ri të makinës elektrike i3 në 2017-tën

A BMW logo is seen on media day at the Paris auto show, in ParisProdhuesi gjerman i makinave luksoze BMW zbuloi planet për të lançuar një version të ri të makinës elektrike i3 vitin e ardhshëm me një dizajn të ri dhe distancë më të lartë  me një karikim të vetëm, shkruante gazeta Welt am Sonntag.

Pritet që BMW të ridizenjojë pjesën e pasme dhe frontale të makinës duke e paisur me një bateri të re e cila përshkon përtej 50% më shumë distancë sesa makinat aktuale.

BMW është në dyshime nëse duhet të rrisë prodhimin e një makine e cila përgjatë vitit është shitur vetëm 25,000 herë. Por për përmirësuar shitjet, BMW shpreson se rritja e jetëgjatësisë së bateri është ajo çfarë ka nevojë. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  BMW do të shesë versione plotësisht elektrike të Serive 5, 7 dhe X1

Tags >

BMW