Analiza

Bota online ende se ka vrarë televizorin

Publikuar , 22 Shtator 2017
0
Sipas të dhënave nga GlobalWebIndex, është veçanërisht Evropa ajo që shikon që për të parë emisioni televizive qëndron më së shumti përpara një televizori ndjekur nga Shtetet e Bashkuara. Bota online ende se ka vrarë televizorin

Bota ende qëndron përpara televizorit pavarësisht lindjes dhe ngritjes të kompjuterit e më pas telefonëve dhe tabletëve inteligjentë.

Sipas të dhënave nga GlobalWebIndex, është veçanërisht Evropa ajo që shikon që për të parë emisione televizive qëndron më së shumti përpara një televizori ndjekur nga Shtetet e Bashkuara.

Azia dhe Paqësori janë të fundit duke mos u dhënë shumë pas këtij fenomeni duke preferuar të shikojnë programet përmes pajisjeve të tjera dhe jo TV. Ndërkaq Lindja e Mesme, Afrika dhe Amerika Latine duket se kanë gjetur të mesmen e artë mes dy palëve.

Për më tepër ju ftojmë të shikoni grafikun e paraqitur rreth përqindjes së përdoruesve të cilët shohin në forma të ndryshme TV. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Apple shet më shumë orë se mbarë industria Zvicerane

Tags >

TV