Lajmet

Call of Duty do të rikthehet në Luftën e Dytë Botërore

Publikuar , 25 Mars 2017
0
Kjo lëvizje vjen pas dështimit të versionit Call of Duty: Infinite Warfare e cila krijoi luftë imagjinare në të ardhmen. Call of Duty do të rikthehet në Luftën e Dytë Botërore Photo Source: Activision

Call of Duty me shumë gjasa do të rikthehet në fushë betejën e njohur të Luftës së Dytë Botërore në 2017-ën.

Kjo lëvizje vjen pas dështimit të versionit Call of Duty: Infinite Warfare e cila krijoi luftë imagjinare në të ardhmen.

Informacioni vjen nga TheFamilyVideoGamers, një kanal në Youtube i cili tha se detajet i kishte marrë përmes e-mail-it nga një burim anonim.

Prej kohësh Activision ka kërkuar rikthimin e lojës tek rrënjët e saj tradicionale. Por përtej këtij qëndrimi nuk ka patur asnjë detaj interesant. Këtë vit pritet që Sledgehammer Games të zhvillojë edicionin e radhës së lojës.

Activision ka tre studio të cilat ndryshojnë kursin e Call of Duty çdo vit. Secili prej tyre është e pavaruar dhe mund të vendosë çfarë sfondin dëshiron të fokusohet. /GameWorld Albanian

LEXO EDHE:  Zbulohet loja e parë falas e PlayStation Plus për Qershorin