Softuer

Call of Duty: MW3, kryeson shitjet në Amazon

Publikuar , 13 Janar 2012
0
Call of Duty: MW3, kryeson shitjet në Amazon

Joystick ka arritur që të marr disa informacione shumë të rëndësishme në lidhje me titujt më të shitur të këtij viti dhe kompania ka informuar se Call of Duty: Modern Warfar 3 është titulli më i shitur në formë fizike. E kjo është përcjellë nga Just Dance 3 dhe Skyrim.

Në aspektin e distribuimeve digjitale për PC, ka pasur një gjysmë-befasi, me Deus EX; Human Revoultion që ka marr përsipër udhëheqjen në listë. E titulli i Square Enix, është pasur nga tre tituj tjerë prej EA: Battlefield 3, The Sims 3 dhe Battlefield Bad Company 2. 

E më poshtë kemi listen e plotë: 

Kopjet fizike:

 

 1. Call of Duty: Modern Warfare 3
 2. Just Dance 3
 3. Elder Scrolls V: Skyrim
 4. Battlefield 3
 5. Batman: Arkham City
 6. Madden NFL 12
 7. Portal 2
 8. Just Dance 2
 9. Gears of War 3
 10. FIFA Soccer 12

 

Digjitale

 

 1. Deus Ex: Human Revolution
 2. Battlefield 3
 3. The Sims 3
 4. Battlefield Bad Company 2
 5. Sid Meir’s Civilization V
 6. Dead Island
 7. Total War: Shogun 2
 8. Call of Duty Modern Warfare 3
 9. Crysis 2
 10. Dragon Age 2
LEXO EDHE:  Aplikacioni i ri i Microsoft për riorganizimin e proceseve dhe listave të bizneseve