Harduer

CES 2013: Panasonic paraqet tabletin gjigant prej 20 inç

Publikuar , 09 Janar 2013
0
CES 2013: Panasonic paraqet tabletin gjigant prej 20 inç

Panasonic tabletNë një ligjërate gjatë të martës në CES 2013, Panasonic paraqiti tabletin e parë në botë 4K prej 20 inç.

Prototipi i tabletit të ri me Windows 8 ka një paraqitje prej 20 inçësh dhe rezolucion 4K dhe është gjysmë inçi i trashë.

Tableti mund të funksionojë me një majë shkruese dhe përdoruesit do të jenë në gjendje që të përditësojnë përmbajtjen drejtpërdrejt në cloud.

Panasonic tha që ky tablet është synuar për dizajnuesit dhe përdoruesit e bizneseve.

Ndërmarrja nuk tha se sa do të kushtojë, por mund të themi se nuk do të jetë i lirë. (PC World Albanian)

LEXO EDHE:  1 miliardë telefonë Android rrezikohen nga hakerët

Tags >

Panasonic