Harduer

CES: Arrin Gorilla Glass 3

Publikuar , 05 Janar 2013
CES: Arrin Gorilla Glass 3

Gorilla Glass 3Ekipi nga Corning ka lëshuar një njoftim për shtyp për gjeneratën e ardhshme të Gorilla Glass 3 e cila do të prezantohet në konferencën e sivjetme CES.

Gorilla Glass 2 i vitit të kaluar ishte 20% më i hollë se pasardhësi i tij, derisa Gorilla Glass 3 do të duhej të jetë më i fortë dhe premton rezistencë më të madhe për gërvishtjet.

Nëse ekrani gërvishtet, Gorilla Glass 3 do të duhej të jetë më rezistues sesa paraardhësi i tij falë teknologjisë së re Native Damage Resistance e cila poashtu do të zvogëlojë përhapjen e plasaritjes.

Gorilla Glass 2 për herë të parë e kemi parë vitin e kaluar në pajisjen Samsung Galaxy S3 me të cilën filloi era e re e ekraneve Gorilla Glass 2, por kishte raportime të përdoruesve se ky ekran i ri plasaritet më lehtë.

Se si do të jetë Gorilla Glass 3 do ta mësojmë për disa ditë, kurse në praktikë do ta shohim me pajisjet e para. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Samsung sjell 5G dhe procesorë të fuqishëm tek smartfonët e segmentit të mesëm