Harduer

CES 2010: Dell paralajmëron një Tablet PC

Publikuar , 07 Janar 2010
0
CES 2010: Dell paralajmëron një Tablet PC

Me këtë rast Dell është shtuar si prodhuesi i tretë në garën e Tablet PC-ve, kur dihet se i shumëpërfoluri Apple Tablet është gati për paraqitje dhe HP/Microsoft në anën tjetër janë duke ngacmuar gjithashtu me një produkt të ngjashëm.

Detajet janë absolutisht minimale, por pajisje me madhësi 5 inç dhe siç po mund të vëreni nga imazhi me një kamerë me 5 megapiksel, do të duhej të jetë më e vogël sesa idetë rivale që burojnë nga HP dhe Apple. I përshkruar si koncept tablet, duhet ta keni parasysh se ky produkt ka gjasa të mos paraqitet fare në treg.

Dell_TabletPC_390592590.jpg

LEXO EDHE:  Kamera e re e Sony është ëndrra e një vlogeri