Analiza

Çfarë duhet të dini rreth rrjetit social Instagram? (Infografik)

Publikuar , 06 Shtator 2015
0
Çfarë duhet të dini rreth rrjetit social Instagram? (Infografik)

InstagramFacts-644x373Instagram, rrjeti social i shpërndarjes së imazheve, vazhdon të ketë një popullaritet në rritje. Ku debutoi fillimisht ishte shumë i vështirë për tu kuptuar. Imazhet mund ti ndanit edhe në Facebook ose Twitter.

Por jo! Rrjeti social vijoi të rritej fuqishëm gjersa u ble nga Facebook. Sa aktivë janë përdoruesit e rrjetit social? Shumica i përkasin gjinisë mashkullore apo femërore? A po e shfrytëzojnë bizneset? Të gjitha këto pyetje dhe disa të tjera e gjejnë përgjigjen në infografikun mëposhtë. (PCWorld Albanian)

FlyingpointdigitalInstagram-Infographic-Final

LEXO EDHE:  Ja sesi të përdorni Instagram për të shtuar listat e e-mail-eve

Lajmet e fundit>