Blog

Çfarë është kërkuar më së shumti në Google gjatë 2022?

Nga: PCWorld
Publikuar , 07 Dhjetor 2022
Ajo që mungon në këtë listës është Covid-19 që duket se nuk ngjall më interes për njerëzit. Çfarë është kërkuar më së shumti në Google gjatë 2022?

Wordle ishte termi më i kërkuar i vitit në Google duke tejkaluar edhe eventet më të mëdha në botë. Kërkimet për lojën shpërthyen pasi The New York Times e bleu në Shkurt.

Termi i dytë më i kërkuar në 2022 ishte “India vs. England” që ka të bëjë me ndeshjen në Kupën e Botës së Kriketit.

Ukraina zuri vendin e tretë në listën e kërkimeve më popullore dhe ishte në krye si termi më i kërkuar me sfond lajmesh. Shumica e atyre që dëshironin të mësonin rreth ngjarjeve më të fundit të konfliktit ju drejtuar blogjeve live.

Mbretëresha Elizabet” ishte termi i katërt më i kërkuar në 2022. I pesti ishte Cricket World Cup.

Ajo që mungon në këtë listës është Covid-19 që duket se nuk ngjall më interes për njerëzit.

Kur bëhet fjalë për individët më të kërkuar, Johnny Depp është në krye ndjekur nga Will Smith dhe Amber Heard. Vladimir Putin gjithashtu hyri listën e pesë më të kërkuarve në 2022.

Thor: Love and Thunder ishte filmi më i kërkuar ndjekur nga Top Gun: Maverick. Në Google Maps, Pallati Mbretëror i Buckingham ishte vendi më i kërkuar.

Listën e plotë të kërkimeve më popullore të 2022 e gjeni në këtë lidhje.

Kërkimet e vitit në Google

 1. Wordle
 2. India vs England
 3. Ukraine
 4. Queen Elizabeth
 5. Ind vs SA
 6. World Cup
 7. India vs West Indies
 8. iPhone 14
 9. Jeffrey Dahmer
 10. Indian Premier League

Lajmet e vitit në Google

 1. Ukraine
 2. Queen Elizabeth passing
 3. Election results
 4. Powerball numbers
 5. Monkeypox
 6. Hurricane Ian
 7. Johnny Depp verdict
 8. Texas school shooting
 9. Will Smith Oscars
 10. Roe v Wade

Njerëzit e vitit në Google

 1. Johnny Depp
 2. Will Smith
 3. Amber Heard
 4. Vladimir Putin
 5. Chris Rock
 6. Novak Djokovic
 7. Anna Sorokin (Delvey)
 8. Andrew Tate
 9. Rishi Sunak
 10. Simon Leviev
LEXO EDHE:  Bashkimi Evropian vendos diktatin mbi kompanitë teknologjike me Aktin e Shërbimeve Dixhitale

Atletët e vitit në Google

 1. Novak Djokovic
 2. Rafael Nadal
 3. Serena Williams
 4. Manti Te’o
 5. Shaun Whit
 6. 羽生結弦 (Yuzuru Hanyu)
 7. Brittney Griner
 8. Gerard Piqué
 9. Cain Velasquez
 10. Carlos Alcaraz

Filmat e vitit në Google

 1. Thor: Love and Thunder
 2. Black Adam
 3. Top Gun: Maverick
 4. The Batman
 5. Encanto
 6. Brahmāstra: Part One – Shiva
 7. Jurassic World Dominion
 8. K.G.F: Chapter 2
 9. Uncharted
 10. Morbius

Këngët e vitit në Google

 1. Tak Ingin Usai – Keisya Levronka
 2. Pasoori – Ali Sethi and Shae Gill
 3. Glimpse of Us – Joji
 4. Satru 2 – Denny Caknan and Happy Asmara
 5. ミックスナッツ – Official Hige Dandism
 6.  新 時代 – Ado
 7. As It Was – Harry Styles
 8. Joko Tingkir – Farel Prayoga
 9. Habit – SEKAI NO OWARI
 10. Last Last – Burna Boy

/PCWorld Albanian

Tags >

Google