Harduer

Çfarë gjendet në brendësi të laptopit tuaj ?

Publikuar , 22 Shkurt 2015
0
Çfarë gjendet në brendësi të laptopit tuaj ?

WhatsInALaptopFeat-840x420

Keni përdorur ndonjëherë një laptop? A keni pyetur vehten se çfarë ka në brendësi të tij? Ekzistojnë një mori komponentësh përbërës të një laptopi, dhe është mjaft interesante të shikoni sesi funksionon kjo paisje.

Nga pikëpamja teknike, një laptop do të thotë një paisje tepër komplekse, por të kuptuarit në një nivel bazik i bën gjërat të duken më interesante. Në infografikun e mëposhtëm mund të gjeni çdo harduer dhe detaj që e vë në funksion një laptop.

(PCWorld Albanian)

IG_wia_laptop_web

LEXO EDHE:  Më 27-28 Korrik në ICTSlab organizohet maratona e redaktimit Wikivoyage për zgjerimin e përmbajtjes turistike të Shqipërisë dhe Kosovës

Lajmet e fundit>