Biznes

Çfarë pune bënin në të kaluarën CEO-t e 500 kompanive më të fuqishme të ditëve sotme? (Infografik)

Publikuar , 23 Gusht 2015
0
Çfarë pune bënin në të kaluarën CEO-t e 500 kompanive më të fuqishme të ditëve sotme? (Infografik)

CEOOldJobs-644x373Ca njerëz i trashëgojnë postet e larta brenda një kompanie. Ca të tjetër janë punojës të zakonshëm dhe ngjiten gjer në krye të vetëm. Disa nga CEO më të suksesshëm të ditëve sotme më parë bënin punë të zakonshme për të mos thënë të rëndomta. E filluan që nga fundi për të arritur gjer aty ku janë sot.

Atëherë, çfarë punësh bënin në të kaluarën disa nga CEO-t e 500 kompanive më të fuqishme në botë? Hidhini një sy infografikut të mëposhtëm për një pasqyrë më të detajuar. (PCWorld Albanian)

Unum

first-worst-jobs-of-fortune-global-500-ceos

LEXO EDHE:  Microsoft merr vendimin drastik për konferencat deri më 2021