Analiza

Cila është mosha mesatare e punonjësve në kompanitë lider në teknologji

Publikuar , 27 Dhjetor 2016
0
Cila është mosha mesatare e punonjësve në kompanitë lider në teknologji

aaeaaqaaaaaaaax7aaaajdy4yjywmwfilwe1m2mtndvjms04mjk2ltu1zddiotbkzdzhywKeni pyetur se cila është mosha mesatare e punonjësve në kompanitë teknologjike? Edhe pse janë të shumtë ata që besojnë se kjo industri mirëpret numrin më të lartë të punonjësve nën 30-tat, nuk është e vërtetë aspak.

Në disa kompani mosha mesatare është nën 30 por tek kompanitë e konsoliduara si Cisco, Dell, IBM, Oracle dhe HP kjo moshë është mbi 35.

Vitet e fundit janë shtuar paditë për diskriminim të moshave të reja duke lënë pas paditë kundër racizmit. Për më tepër ju ftojmë të shikon infografikun e paraqitur. (PCWorld Albanian)bi_graphics_how-old-are-the-employees-at-top-tech-companies-1

LEXO EDHE:  A është iPhone 11 Pro Max telefoni më i rëndë prodhuar ndonjëherë?

Tags >

Facebook
Lajmet e fundit>